آموزش کاردستی سیب قرمز سه بعدی

در این ویدئو آموزش ساختن یک سیب سه بعدی کاغذی را می‌بینید. این کاردستی علاوه بر سرگرم کردن کودک شما می‌تواند به عنوان تزیین سفره هفت سین هم به کار رود. همچنین شما می‌توانید در زمان درست کردن این کاردستی در مورد نوروز و چیدن سفره هفت سین با کودک خود صحبت کنید. پس همین الان دست به کار شوید و کاردستی سیب کاغذی را همراه کودک خود بسازید و لذت ببرید. 

برای ساختن این کاردستی لوازم زیر را نیاز دارید:

 • دو عدد مقوای رنگی قرمز با ابعاد ۳۰*۲۱ سانتی متر

 • کاغذ رنگی سبز با ابعاد ۲۱*۱۴ سانتی متر

 • کاغذ رنگی قهوه ای با ابعاد ۲۱*۱۴ سانتی متر

 •  یک عدد نی

 •  چسب

 •  قیچی

ابتدا هر کدام از مقواهای قرمز را از عرض، پنج بار به صورت پشت و رو تا میزنیم و بعد مطابق فیلم، سه نیم دایره از آن برش می‍زنیم. در نتیجه این کار ما تعدادی نیم دایره داریم که باید تمام آنها را به هم بچسبانیم تا سیب سه بعدی ما آماده شود. سپس برای درست کردن شاخه سیب، نی را از وسط نصف کرده و دور آن کاغذ رنگی قهوه‌ای می‌چسبانیم. حالا شاخه سیب را در وسط نیم دایره هایی که بهم چسباندیم قرار داده و دو طرف انتهایی سیب را به هم می‌چسبانیم تا دایره کامل شود. در آخراز کاغذ رنگی سبز دو برگ کوچک برش داده و به شاخه سیب می چسبانیم.

 آشنایی با رسوم نوروز، افزایش دقت به محیط اطراف، ایجاد هماهنگی بین چشم و دست، یادگیری برش زدن با قیچی و افزایش مهارت دستان کودک، افزایش قدرت تخیل و خلاقیت

این کاردستی رو ساختی؟
اگر شما و کودکتون این کاردستی رو ساختید، میتونید عکسش رو برای ما بفرستید
کاردستیسرگرمیمیوه‌هاپیش دبستانیدبستانیسیبکاردستی با کاغذ و مقواسرگرمی نوروزیبسته کاردستی نوروزی
مطالب مشابه
سیب گاز زده سه بعدی با کاغذ
ساخت انار حجم دار شیطون
آموزش کاردستی گل سنبل
دفتر مشق